مدولاسیون عرض پالس (PWM) در تابلو روان LED چیست؟

مدولاسیون عرض پالس (PWM) در تابلو روان LED چیست ؟


در تابلو روان LED یک مبحث مهمی بنام مدولاسیون عرض پالس (PWM)یا (PDM) وجود دارد که مخفف Pulse-width modulation و یا pulse-duration modulation بوده و به معنی مدولاسیون عرضی پالس بوده و در واقع قابلیت ایجاد تصویر بر روی نمایشگر تابلو روان LED و کنترل روشنایی می باشد.
در واقع مدولاسیون عرض پالس (PWM) یک تکنیک رایج برای کنترل سطوح مختلف روشنایی در سطح نمایشگر یه دستگاه مثل تابلو روان LED می باشد. روش کار آن بدین صورت است که بر اساس روشنایی مورد نیاز جریان به LED ها به طور متناوب و از طریق یک سوئیچ انتقال می یابد که پیوسته و با سرعت زیاد در حال روشن و خاموش شدن هستند . مثلا اگر بخواهیم در نمایشگر تابلو روان LED به روشنایی 50 درصد برسیم باید کلید به مدت نصف دوره زمانی سیکل روشن باشد و یا برای اینکه به روشنایی 25 درصد برسیم بایستی کلید به اندازه یک چهارم دوره روشن باشد و طبیعتا در سه چهارم دیگر دوره ، کلید در حالت خاموش هست.
تکنیک PWM باعث می شود که یک LED و یا کل صفحه نمایش تابلو روان LED تصویر چرخه ای را ایجاد کند. البته در این چرخه حداقل طول مدت چرخه یعنی مدت زمانی که LED بصورت پی در پی روشن خاموش می شود (Refresh rate) و یا (Refresh cycle) می گویند که به معنی سرعت بروز شدن صفحه نمایش تابلو روان و یا دوره بروز شدن صفحه نمایش تابلو روان LED گویند.

 

در واقع هدف از امور فوق این است که مدت زمان روشن بودن LED را به نسبت کل دوره بروز شدن صفحه نمایش (Refresh Rate) گسترش دهند.


» شرکت در کلاس آموزشی ساخت تابلو روان LED


آموزش ساخت تابلو روان LED ، کلاس آموزش نصب تابلو روان پیام نما
ویژگی ها و فواید تابلو روان LED - تابلو تبلیغاتی
آموزش ساختن تابلو روان LED تک رنگ
آموزش مشخصات مهم تابلو LED
تابلو روان LED داخلی و خارجی چیست؟
دیود در ماژول تابلو روان LED چیست؟
آموزش مونتاژ تابلو روان ال ای دی LED
ماژول تابلو روان LED چیست ؟
انواع برد کنترل تابلو روان (میکروکنترلر)
مقالات آموزش تابلو روان LED
سفارش ساخت و نصب تابلو روان
آموزش برنامه نویسی تابلو روان LED
آموزش نرم افزار تابلو روان LED

 
کلاس وِیژه آموزش یک روزه