چگونه می توان گرمايش مطبوع تر و ارزانتری از پکیج های گرمایشی دیورای گرفت؟


حتما مستحضر هستید که امروزه در بسیاری از موارد پكیج دیواری جایگزین موتورخانه مركزی شوفاژ گردیده است و آب گرم مورد نیاز جهت تامین گرمای محیط و همچنین آب گرم بهداشتی جهت مصارف روزمره از قبیل شستشو، استحمام و... را فراهم می کند.
یکی دیگر از عوامل استفاده زیاد پکیج ، راندمان بالا و مصرف بهینه سوخت گاز می باشد. ولی در این میان با یک راهکار ساده می توان مصرف انرژی پکیج را از این هم کمتر و بهینه تر نمود و برای اینکار اگر توسط تکنسین های مربوطه ، پکیج دیواری با کولر گازی از طریق یک کویل آب گرم ترکیب شود هم تا اندازه بسیار زیادی در مصرف انرژی آن صرفه جویی شده و هم گرمایش مطلوب تر و طبعا ارزانتری را برای مصرف کننده فراهم می نماید.

پكيج گرمایی آب خورشیدی چیست و چطور کار می کند؟


امروزه پكیج‌های آب گرم خورشیدی یکی از پکیج های مهم بوده و توسط بسیاری از مردم مورد استفاده قرار میگیرد. از آنجا که برای این نوع پکیج ها تقریبا هیچ پول برقی پرداخت نمی شود طبعا بسیاری از مردم خواستار آن هستند حتی در تعدادی از كشورها، تولید از 100.000 متر مربع بر سال هم بیشتر است.
این پکیج ها در واقع با استفاده از انرژی خود و تبدیل آن به انرژی مورد نیاز خود کار می کنند. البته قطعه اصلی این پکیج ها در واقع صفحات باطری خورشیدی آنهاست که طبعا فضایی را اشغال می کنند که با توجه به مترمربع در روی دستگاه مشخص است.
همچنین صفحات خورشیدی مربوطه دارای چند مشخصه اصلی مانند راندمان نوری ، ظرفیت گرمایی( KJ/(m2.K ، سطح جذب انرژی(m2) ، مساحت کلی(m2) ، بیشترین دمای مجاز(˚ C)و... است که در واقع مشتری با توجه به این مشخصات می تواند پکیج آی گرم خورشیدی مناسب ربای محل خود را انتخاب نماید.

مشخصات کلی یک پکیج تهویه مطبوع خوب چیست؟


پکیج تهویه مطبوع طبیعتا یکی از لوازم پرکاربرد در بسیاری از منازل و ادارات و... می باشد و قطعا یک سری مشخصات کلی وجود دارند که یک پکیج خوب باید برخوردار باشد:

1- تامین هوای خنک مرطوب در تابستان با کیفیت بالا
2- تامین گرمایش مطبوع و ملایم
3- کارکرد ایمن، مطمئن و آرام دستگاه و با صدای کمتر
4- صرفه جویی خوب در مصرف سوخت و انرژی و برچسب انرژی خوب
5- نصب و راه اندازی و انتقال راحت ، هزینه های کم سرویس و نگهداری
6- توانایی تامین آب گرم مصرفی زیاد در همه فصول
7- دارای بودن سیستم کنترل فشار و دما
8- ایجاد شرایط مطلوب و بهداشتی در محیط مورد استفاده
9- حتی المقدور دارای سانتریفوژ و سیستم کنترل سرعت پیوسته و فشار استاتیک بالا باشد
10- دارای سرعت بالا در گرمایش محیط باشد
11- حتی المقدور هر واحد مسکونی در تامین گرمایش ، سرمایش و تامین آبگرم مصرفی استقلال داشته باشد
12- مجهز به ترموستات محیطی و فیلتر تصفیه هوا

 
کلاس وِیژه آموزش یک روزه