سوالات متداول


»» راهنمای اعضاء - سوالات متداول

» سوالات متداول در مورد دوره های آموزشی:

1- شهریه هر دوره از کلاس ها
2- ظرفیت هر دوره از کلاس ها چند نفر است؟
3- نحوه آموزش عملی هر دوره چگونه است؟
4- پشتیبانی پس از دوره ها چگونه است؟
5- شرایط و نحوه ثبت نام و صدور مدرک کارآموز چگونه است؟
6- شرایط خوابگاه و محل استراحت کارآموزان شهرستانی چگونه است؟
7- آیا پس از اتمام دوره مدرک معتبر به کارآموز تعلق میگیرد؟

» راهنمای پانل کاربری:
1- نحوه عضویت در پانل کاربری شرکت چگونه است؟
2- نحوه پرداخت فاکتورهای شرکت چگونه است؟
3- منظور از اعتبار حساب چیست؟
4- چگونه خریدها و فاکتورهای خود را در پانل خود مدیریت کنم؟

» راهنمای بازدهی مشاغل و بازار کار
1- بازار کار پس از کلاس آموزشی به چه صورت است؟
2- بازدهی بازار کار نصب دستگاههای حرارتی و برودتی و... چقدر است؟
3- آیا شرکت پس از آموزش نیز در هنگام ورود ما به بازار کار پشتیبانی ما خواهد بود؟
4- چگونه می توانم هزینه خرید قطعات را کاهش داده و سود خدمات نصب خود را افزایش دهم؟

=============================================

»» در مورد دوره های آموزشی

1- شهریه هر دوره از کلاس ها
شهریه هر یک از دوره ها بشرح زیر:

»» دوره آموزشی کرکره برقی دارای دو بخش کلی طی چهار روز در طول هفته برگزار میگردد:
بخش اول: آموزش نصب و راه اندازی کرکره برقی بهمراه متعلقات آن ، سیم کشی ، ریگلاژ ، کار با بورد اصلی، نحوه اشکالیابی و عیب یابی کرکره برقی و دیگر موارد مربوط به نصب.
بخش دوم: آموزش جوشکاری در شرایط خاص ، آموزش اندازه گیری در شرایط خاص و دیگر نکات عملی برای نصب کرکره برقی در شرایط ویژه
» هزینه دوره: 500.000 تومان می باشد. ( 50.000 تومان بعنوان پیش پرداخت و ثبت نام قطعی دریافت شده و باقی مبلغ در روز حضور در کلاس دریافت خواهد شد.)

»» دوره های آموزشی کولر گازی اسپلیت طی چهار روز در طول هفته برگزار میگردد:
بخش اول: آموزش نصب و راه اندازی کولر گازی اسپلیت بهمراه متعلقات آن ، سیم کشی ، لوله کشی زیرکار و روکار ، نحوه اشکالیابی و عیب یابی کولر و دیگر موارد مربوط به نصب می باشد.
بخش دوم: آموزش عیب یابی های عمومی کولر گازی اسپلیت و کندانسور و امور برقی آن و تعمیرات عیوب عمومی نصب.
» هزینه دوره : 950.000 تومان می باشد. (100.000 تومان بعنوان پیش پرداخت و ثبت نام قطعی دریافت شده و باقی مبلغ در روز حضور در کلاس دریافت خواهد شد.)

»» دوره های آموزشی تابلو روان LED طی سه روز در طول هفته برگزار میگردد:
بخش اول: آموزش ساخت و نصب تابلو روان LED بهمراه متعلقات آن ، سیم کشی ، نصب ماژول های سخت افزاری ، سیستم های نرم افزاری ، طراحی فونت ، نحوه اشکالیابی و دیگر موارد مربوط به ساخت و نصب می باشد.
بخش دوم: آموزش عیب یابی های عمومی تابلو روان LED و عیوب عمومی برقی مربوط به ساخت و نصب تابلو.
» هزینه دوره: 350.000 تومان می باشد. ( 50.000 تومان بعنوان پیش پرداخت و ثبت نام قطعی دریافت شده و باقی مبلغ در روز حضور در کلاس دریافت خواهد شد.)

»» دوره آموزشی درب های اتوماتیک پارکینگی بصورت زیر در طول سه روز در هفته برگزار میگردد:
نحوه آموزش: آموزش نصب و راه اندازی و عیب یابی عمومی اواع درب های اتوماتیک پارکینگی بهمراه متعلقات آن ، سیم کشی ، ریگلاژ ، کار با بورد اصلی، نحوه اشکالیابی و عیب یابی نصب درب اتوماتیک و دیگر موارد مربوط به نصب.
» هزینه دوره: هزینه این دوره 500.000 تومان می باشد. ( 50.000 تومان بعنوان پیش پرداخت و ثبت نام قطعی دریافت شده و باقی مبلغ در روز حضور در کلاس دریافت خواهد شد.)

»» دوره آموزشی دوربین مدار بسته بصورت زیر در طول 4 روز در هفته برگزار میگردد:
نحوه آموزش: آموزش نصب و راه اندازی و انتقال تصویر دوربین مدار بسته بهمراه متعلقات آن ، انتقال تصویر ، کار عملی مربوط به سوراخکاری ها و پیچ کاری ها ، نحوه اشکالیابی و عیب یابی شبکه و انتقال تصویر و دیگر موار مربوط به نصب.
» هزینه دوره: هزینه این دوره 500.000 تومان می باشد. ( 50.000 تومان بعنوان پیش پرداخت و ثبت نام قطعی دریافت شده و باقی مبلغ در روز حضور در کلاس دریافت خواهد شد.)

»» دوره آموزشی نصب و تعمیرات آسانسور بصورت زیر در طول یک هفته برگزار میگردد:
نحوه آموزش: آموزش نصب و راه اندازی مکانیکال و الکتریکال آسانسور بصورت کاملا عملی و آموزش تعمیرات و سرویسکاری آسانسور.
» هزینه دوره: هزینه این دوره 2.200.000 تومان می باشد. ( 200.000 تومان بعنوان پیش پرداخت و ثبت نام قطعی دریافت شده و باقی مبلغ در روز حضور در کلاس دریافت خواهد شد.)

2- ظرفیت هر دوره از کلاس ها چند نفر است؟
ظرفیت هر کلاس حداکثر 8 نفر می باشد تا هر کارآموز بطور مجزا بتواند کلیه مراحل کار را شخصا انجام دهد و عملی بودن آموزش بطور دقیق انجام شود.

3- نحوه آموزش عملی هر دوره چگونه است؟
نحوه اموزش عملی بدین صورت است که ابتدا کارشناس اموزش هر مرحله از کار را بدقت و هم بصورت تئوری و هم بصورت عملی آموزش می دهد و سپس از کارآموزان بصورت یک به یک می خواهد که آن کار را بطور عملی انجام دهند و همچنین برای باقی افراد توضیح دهند. همچنین کارشماس در بین کلاس از هر کارآموز چند نمونه تستهای عملی میگیرد و نتیجه این تستها طبیعتا در نمره نهایی کارآموز در مدرک او تاثیر خواهد داشت. همچنین در بعضی از دوره ها کارآموزان باید دو به دو هر مرحله از کار را برای یکدیگر تشریح کرده و انجام دهند و از کارشناس مربوطه تاییدیه و نمره بگیرند.

4- پشتیبانی پس از دوره ها چگونه است؟
شرکت نوین گستران با بیش از 12 سال سابقه در زمینه خدمات رسانی ، بخوبی بدین امر واقف است که پشتیبانی بعد از آموزش یک کارآموز می تواند این کارآموز را به یک نماینده و حتی معرفی کننده شرکت در شهر یا استان او تبدیل کند و بهمین خاطر به هیچ وجه کارآموز را تنها نخواهد گذاشت و کلیه کاراموزان از پشتیبانی بعد از آموزش شرکت برخوردار هستند و براحتی می توانند مشکلات و یا سوالات خود را بعد از آموزش نیز با کارشناسان شرکت در میان بگذارند تا بتوانند بیش از پیش و با قدرت به کار خود در بازار کار ادامه دهند.

5- شرایط و نحوه ثبت نام و صدور مدرک کارآموز چگونه است؟
»» نحوه ثبت نام:
بمنظور ثبت نام ، کاراموزان گرامی باید فرم ثبت نامی که در این لینک وجود دارد را پر نمایند. بلافاصله بعد از ثبت فرم ثبت نام یک حساب کاربری بنام این کارآموز در پانل مشتریان شرکت ساخته می شود که شناسه کاربری و رمز عبور آن طبعا توسط خود کارآموز در هنگام ثبت نام در نظر گرفته شده است. در این مرحله کارشناسان فروش شرکت پس از بررسی حساب کاربری و مشخصات کارآموز مربوطه یک پیش فاکتور برای دوره آموزشی انتخاب شده او صادر کرده و هم از طریق ایمیل و هم تلفن اطلاع رسانی می شود. همچنین این فاکتور در حساب کاربری کاربر مربوطه ثبت می شود تا پرداخت نماید. سپس کارآموز می بایست این فاکتور پیش پرداخت را واریز نماید تا بصورت صددرصد در کلاس مربوطه و در تاریخ مربوطه رزرو گردد.
پس از این مرحله در روز و ساعت تعیین شده کاراموز بهمراه یک قطعه عکس رنگی 3در4 ، فتوکپی شناسنامه و فتوکپی کارت ملی خود به محل آموزش تشریف آورده و پس از گرفتن فاکتور تکمیل پرداخت ، در کلاس های مربوطه حضور می یابد.

»» نحوه صدورمدرک:
پس از اینکه کلاس آموزشی کارآموز به پایان رسید هر کارآموز در طول کلاس توسط تستهای دوره ای که توسط کارشناسان بعمل آمده و نحوه تستهای پایانی کاراموز ارزیابی می شود و نمره کلی کاراموز مشخص میگردد و سپس کارآموز باید منتظر باشد تا طی 2 هفته مدرک او صادر شده و به او تحویل داده شود و یا به آدرس پستی او پست گردد. مدرک مربوطه شرکتی و بسیار معتبر است و یک تضمین کار خوب برای کارآموز مربوطه در بازار کار خواهد بود.

6- شرایط خوابگاه و محل استراحت کارآموزان شهرستانی چگونه است؟
برای کارآموزان شهرستانی تمهیداتی برای امر خوابگاه کارآموزان شهرستانی نیز اندیشیده شده است و با هماهنگی همکاران بخش تدارکات شرکت با چند مسافرخانه و مهمانسرا که در نزدیکی شرکت و در حدود فاصله 15 دقیقه ای از شرکت است این امر بخوبی و با هزینه پایین 280.000 تومان برای یک هفته و یا هزینه حدود 40.000 تا 50.000 تومان به ازای هر شب مرتفع میگردد. همچنین بدلیل موقعیت شرکت که در کنار مترو می باشد راحتی تردد با مترو نیز شامل حال کاراموزان میگردد و تقریبا هزینه رفت و آمد آنها به خوابگاه صفر خواهد بود.

7- آیا پس از اتمام دوره مدرک معتبر به کارآموز تعلق میگیرد؟
بله ، همانطور که قبلا هم اشاره شد پس از اینکه کلاس آموزشی کارآموز به پایان رسید هر کارآموز در طول کلاس توسط تستهای دوره ای که توسط کارشناسان بعمل آمده و نحوه تستهای پایانی کاراموز ارزیابی می شود و نمره کلی کاراموز مشخص میگردد و سپس کارآموز باید منتظر باشد تا طی 2 هفته مدرک او صادر شده و به او تحویل داده شود و یا به آدرس پستی او پست گردد. مدرک مربوطه شرکتی و بسیار معتبر است و یک تضمین کار خوب برای کارآموز مربوطه در بازار کار خواهد بود.


=============================================
»» در مورد پانل کاربری

1- نحوه عضویت در پانل کاربری شرکت چگونه است؟
بمنظور عضویت ، کاربران، مشتریان و کاراموزان گرامی باید فرم ثبت نامی که در این لینک وجود دارد را پر نمایند. همچنین توجه نمایید که کلیه مشخصات را بصورت درست پر نمایید و شناسه کاربری و رمز عبور خود را حتما در گوشه ای یادداشت کنید تا در دفعات بعدی توسط آن وارد پانل کاربری خود شوید.

2- نحوه پرداخت فاکتورهای شرکت چگونه است؟
شرکت نوین گستران بعنوان شرکتی پیشرو در امر خدمات رسانی تجهیزات ساختمان ، کلیه امور اتوماسیون تحت وب برای پرداخت فاکتورها را برای مشترکین محترم فراهم نموده است و برای پرداخت فاکتور و مدیریت انها می توانید وارد حساب کاربری خود شوید و سپس براحتی هم بصورت بانکی(با فیش بانکی ) و هم بصورت آنلاین فاکتورهای صادر شده خود را پرداخت نمایید. همچنین مشتریان دارای امکانات اعتبار حساب (شارژ حساب) در حساب کاربری خود هستند و این امکانات بدین منظور است که کاربر می تواند حساب خود را به مبلغی دلخواه شارژ نماید و سپس از روی شارژ خود بلافاصله خریدهای متعددی را انجام دهد.

3- منظور از اعتبار حساب چیست؟
اعتبار حساب (شارژ حساب) یکی دیگر اتز امکانات تسهیل کننده خرید مشتریان عزیز از شرکت می باشد و این امکانات بدین منظور است که کاربر می تواند حساب خود را به مبلغی دلخواه شارژ نماید و سپس از روی شارژ خود بلافاصله خریدهای متعددی را انجام دهد. در واقع بنوعی پس انداز در حساب کاربری برای خریدها در آینده است.

4- چگونه خریدها و فاکتورهای خود را در پانل خود مدیریت کنم؟
در پانل کاربری مشتریان امکانات متعددی برای مدیریت فاکتورهای پرداخت شده ، پرداخت نشده و... فراهم است همچنین امکان جستجوی پیشرفته در فاکتورها وجود دارد و ضمنا امکان دریافت خروجی اکسل xls. از فاکتورها نیز برای مشتریان محترم فراهم است تا بتوانند اطلاعات فاکتورهای خود را روی کامپیوتر شخصی خود نیز داشته باشند.=============================================
»» در مورد بازدهی مشاغل و بازار کار

1- بازار کار پس از کلاس آموزشی به چه صورت است؟
همانطور که مستحضر هستی بازار کارهای تجهیزات تاسیساتی ساختمان و لوازم حفاظتی بسیار خوب است. بطور مثال در امر نصب کولر گازی اسپلیت بطور میانگین هزینه نصب آن در هر کار بین 850.000 تا 950.000 کارمزد دریافت میگردد و یا در نصب کرکره برقی در هر نصب برای یک کرکره اندازه متوسط بطور میانگین بین 800.000 تا 900.000 تومان کارمزد دریافت میگردد. همچنین با پیشرفت سیستم های گرمایشی و سرمایشی و حفاظتی ساختمان در ساختمانهای جدید تمامی این تجهیزات نصب میگردد زیرا در عصری که در حال زندگی در آن هستیم این تجهیزات عضو جدانشدنی هر ساحتمان می باشد. بنابراین براحتی می توان دریافت که بازار کار این امورد بسیار خوب و بالا می باشد و ریسکی در ان وجود ندارد. همچنین پشتیبانی شرکت نیز با کاراموزان خواهد بود و برای تعدادی از کاراموزان با توجه به شرایط مکانی کاراموز کارهایی پیشنهاد میگردد که خود یک بازار کار اولیه برای تعدادی از کارآموزان خواهد بود.

2- بازدهی بازار کار نصب دستگاههای حرارتی و برودتی و... چقدر است؟
بازار کار سیستم های حرارتی و برودتی مانند کولر گازی اسپلیت و همچنین سیستم پکیج گرمایی بسیار خوب و پر رونق می باشد زیرا این امور تخصصی هستند و کارمزد آنها نیز بالا بوده و هر دو جزء مواردی هستند که تقریباهمه ساختمان ها کولر گازی و یا پکیج دارند و نیاز مصرف کننده ها به این لوازم یک امر روزمره خواهد بود و از آنجا که شرکت نوین گستران هم امر آموزش نصب و راه اندازی و رفع عیوب و هم تعمیرات تخصصی این تجهیزات را ارائه می دهد بنابراین کار آموزی که این دوره ها را با نمره خوب میگذراند مطئن است که در یک بازار پر رونق وارد شده است. بطور مثال برای نصب یک کولر گازی اسپلیت بطور میانگین در هر کار بین 850.000 تا 950.000 کارمزد دریافت میگردد که طبعا دریافتی خوبی است. برای پکیج ها نیز امور به همین ترتیب است.

3- آیا شرکت پس از آموزش نیز در هنگام ورود ما به بازار کار پشتیبانی ما خواهد بود؟
از آنجا که هر کارآموز در واقع یک معرف شرکت در شهر/استان کاراموز است و پیشرفت هر کاراموز به گسترده شدن شرکت نیز کمک می کند ، بنابراین این اطمینان به کاراموز داده می شود که شرکت به هیچ وجه کارآموز را تنها نخواهد گذاشت و کلیه کاراموزان از پشتیبانی بعد از آموزش شرکت برخوردار هستند و براحتی می توانند مشکلات و یا سوالات خود را بعد از آموزش نیز با کارشناسان شرکت در میان بگذارند تا بتوانند بیش از پیش و با قدرت به کار خود در بازار کار ادامه دهند.

4- چگونه می توانم هزینه خرید قطعات را کاهش داده و سود خدمات نصب خود را افزایش دهم؟
برای کاهش هزینه های خرید کارشناسان آموزش شرکت نکات بسیار خوبی در اختیار کاراموزان هر دوره قرار می دهند. همچنین در مورد نحوه خرید ارزانتر مکانهایی به کاراموز معرفی می شود تا خرید ارزانتری را داشته باشد. همچنین نکات متعددی در زمینه نوع انتخاب لوازم لازم برای هر کار به کاراموز ارائه می شود تا با خرید ارزانتری بتواند همان بازده کاری را در انجام کار مشتری خود داشته باشد و با هزینه کمتری کار بهتری به مشتری خود تحویل دهد.

 
کلاس وِیژه آموزش یک روزه