تابلو روان LED داخلی و خارجی چیست؟

تابلو روان LED داخلی (In Door) و خارجی (Out Door) چیست؟


تابلو روان LED از لحاظ محل نصب در دو نوع کلی تقسیم می شود زیرا طبعا مکان نصب هر نمایشگری در نوع ساخت ان تاثیر خواهد داشت که دو نوع بشرح زیر است:

تابلوروان خارج سالن (Out Door) :

به تابلو روانی که در محیط باز استفاده می شود تابلو روان LED خارجی یا (Out Door) می گویند. طبیعتا باید این نوع تابلو روان LED دارای روشنایی بالاتری باشند تا قابلیت نمایش آن در فضای بیرون بیشتر باشد بنابراین ماژولهای این نوع تابلو روان LED به لحاظ شدت روشنائی دارای روشنایی بسیار بالایی هستند و قادرند که حتی در روشنائی روز متون و تصاویر را با كیفیت بالا نمایش دهند و در واقع روزدید هستند و معمولا علامت 701C روی ماژولهای این نوع تابلو رهای روان LED وجود دارد. همچنین این نوع تابلو روان LED در برابر رطوبت و بارش و گرد و غبار مقاوم هستند البته قیمت ماژول های این نوع تابلو نیز بیشتر می باشد.

تابلوروان داخلی (In Door) :

به تابلو روانی که  در محیط سرپوشیده استفاده میگردد تابلو روان LED داخلی یا (In Door) می گویند. یکی از ویژه گیهای این نوع تابلو روان LED این است که از لحاظ شدت روشنائی نسبت به تابلو روان های خارجی Out Door از نور كمتری برخوردار می باشند زیرا در فضای داخلی چونکه فاصله مخاطب تا تابلو کمتر است طبیعتا نباید شدت نور تابلو روان LED بسیار زیاد باشد زیرا باعث اذیت مخاطبین می شود.همچنین تابلو روان LED داخلی در برابر رطوبت و بارش و گرد و غبار دارای مقاومت کمی است بهمین دلیل قیمت ماژول های این نوع تابلو روان از تابلو روان خارجی (Out Door) کمتر می باشد.


آموزش ساخت تابلو روان LED ، کلاس آموزش نصب تابلو روان پیام نما
ویژگی ها و فواید تابلو روان LED - تابلو تبلیغاتی
آموزش ساختن تابلو روان LED تک رنگ
آموزش مشخصات مهم تابلو LED
مدولاسیون عرض پالس (PWM) در تابلو روان LED چیست؟
تابلو روان LED داخلی و خارجی چیست؟
ماژول تابلو روان LED چیست ؟
انواع برد کنترل تابلو روان (میکروکنترلر)
مقالات آموزش تابلو روان LED
سفارش ساخت و نصب تابلو روان
دیود در ماژول تابلو روان LED چیست؟
آموزش مونتاژ تابلو روان ال ای دی LED
آموزش برنامه نویسی تابلو روان LED
آموزش نرم افزار تابلو روان LED

 
کلاس وِیژه آموزش یک روزه