مقالات آموزشی کولر گازی اسپلیت

برچسب انرژی چگونه می تواند ما را در شناسایی کولر گازی بهتر کمک کند؟


برچسب انرژی یکی از مهمترین شاخص هایی است که می توانید یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب یک دستگاه باشد. برچسب انرژي امروزه در اکثر کشورهای جهان از شاخص های اصلی همراه لوازم برقی منزل است و مصرف کننده را با ميزان مصرف انرژي برق خانگی آشنا می کند. در واقع در هنگام خرید کالای مربوطه نیز برچسب انرژی یکی از مهمترین دلایل خرید برای لوازم عادی منزل خواهد بود.

بخش های اوليه برچسب انرژی نمايانگر علامت تجاری شرکت سازنده، نام شرکت سازنده و مدل دستگاه و... می باشد. ولی بخش خط کشی شده برچسب مصرف انرژی از اهميت خاصی نيز برخوردار است و با 7 حرف لاتين از A تا G علامتگذاری شده است که هر يک از حروف در واقع معرف درجه مصرف و کارایی دستگاه می باشد. طبعا حرف A نشانگر بيشترين بازدهی دستگاه و حرف G نشانگر دهنده کمترين ميزان بازدهی دستگاه است.
توجه داشته باشید که بازده در واقع حاصل نسبت تناسب بین مصرف و کارایی است یعنی هر چقدر یک دستگاه مصرف کمتر و عین حال با همان مصرف میزان کارایی بالاتری داشته باشد بازده آن بیشتر است. خریداران می توانند در هنگام خريد وسايل بزرگ برقی خانگی با توجه به رتبه دستگاه موردنظر از ميزان کارايي و بازدهی آن آگاهی يابند زیرا حرفی که مقابل این خطوط وجود دارد میزان بازدهی را مشخص نموده است.

 
کلاس وِیژه آموزش یک روزه