آموزش مشخصات مهم تابلو LED

آموزش مشخصات مهم لازم در تابلو روان LED


در بخش قبلی فواید تابلو روان LED خدمت شما بیان شد. باید بدانید که یک تابلو روان LED دارای مشخصات مهمی است که هم در کیفیت و هم در قیمت تابلو LED تاثیر زیادی خواهد داشت که در ادامه بیان می کنیم:
  • رزولوشن (Resolution یا تراکم نمایشگر ) : در واقع به میزان تراکم و یا نزدیکی بین چراغ های LED روی تابلو روان اطلاق می شود.
  • دات پیج ( Dot Pitch ): به فاصله بین دو چراغ ( دو چراغ LED ) روی بورد ماژول تابلو روان گفته می شود و بر اساس میلی متر است و با P نمایش داده می شود.مثلا اگر مرکز دو چراغ 10 میلی متر فاصله داشته باشد ماژول فوق P10 خواهد بود. البته دقت فرمایید که این مشخصه در قیمت ماژول تابلو روان بسیار تاثیر دارد.
  • فریم ریت ( Frame Rate یا FPS ): در واقع نشان دهنده این است که این تابلو هر چند ثانیه یکبار می تواند صفحه نمایشگر را با داده های جدید یا فریم جدیدی پر کند. در واقع بنوعی سرعت پردازش و نمایش افکت ها و تصاویر متحرک روی تابلو است.
  • سرعت Refresh Rate : در واقع مشخص کننده اسن امر است که صفحه نمایش تابلو روان LED در یک ثانیه چند دفعه می تواند داده ها و برنامه های جدید را بخواند و یا فریم جاری تصویر را مجددا بازنشانی کند.
  • اسکن Scan یا جاروب : در واقع سرعت خواندن سطرهای پیکسل های تابلو روان در یک زمان مشخص است و در قیمت تابلو روان تاثیر زیادی دارد زیرا هر چقد عدد اسکن بزرگتر باشد قدرت تابلو روان LED بالاتر خواهد بود.

 


آموزش ساخت تابلو روان LED ، کلاس آموزش نصب تابلو روان پیام نما
ویژگی ها و فواید تابلو روان LED - تابلو تبلیغاتی
آموزش ساختن تابلو روان LED تک رنگ
مدولاسیون عرض پالس (PWM) در تابلو روان LED چیست؟
تابلو روان LED داخلی و خارجی چیست؟
ماژول تابلو روان LED چیست ؟
انواع برد کنترل تابلو روان (میکروکنترلر)
مقالات آموزش تابلو روان LED
دیود در ماژول تابلو روان LED چیست؟
آموزش مونتاژ تابلو روان ال ای دی LED
آموزش برنامه نویسی تابلو روان LED
آموزش نرم افزار تابلو روان LED

سفارش ساخت و نصب تابلو روان
مدولاسیون عرض پالس (PWM) در تابلو روان LED چیست؟
تابلو روان LED داخلی و خارجی چیست؟

 
کلاس وِیژه آموزش یک روزه