نکات مهم برای خرید دوربین مدار بسته مناسب

شروع موضوع توسط rahimweb ‏12 ژانویه 2018 در انجمن آموزش نصب دوربین مدار بسته

 1. rahimweb

  rahimweb نصب کولر گازی و کرکره برقی

  دوستانی که مطلاعه لازم در مورد دوربین مدار بسته را داشته باشند قطعا می توانند با توجه به نیازهای خود دوربین مناسب را انتخاب و خرید نمایند. ولی افرادی که دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته را نگذرانده اند طبعا هنگام خرید دوربین مدار بسته برای خانه یا محل کار خود این سوال برایشان پیش می آید که چه دوربین مدار بسته ای برای من مناسب است؟ یا بعبارت دیگر چه نیازهایی را باید موقع خرید دوربین مدار بسته در نظر بگیرم؟ در این بخش قصد داریم جواب این سوالات را برای این دسته از دوستان مشخص نماییم.

  در هنگام خرید دوربین مدار بسته باید به نیازهای زیر توجه نمایید و با توجه به این نیازها دوربین مدار بسته خود را انتخاب و خرید نمایید:
  • میزان فضایی که می خواهید با نصب دوربین مدار بسته تحت نظر بگیرید. در این حالت هم باید عرض تصویر و هم عمق تصویر را در نظر داشته باشد و میزان لنز دوربین در این امر تاثیر دارد.
  • چه میزان کیفیت تصویر در نظر دارید که داشته باشید. مثلا اگر احتیاج که تصویر بحدی واضح باشد که متنها و پلاک ها نیز خوانده شود باید به دوربین های بالاتر از 2 مگاپیکسل و لنز بالای 2.4 میلی متر فکر کنید.
  • آیا برای دوربین مورد ویژگی دید در شب برای شما مهم است ؟ این مشخصه نیز خیلی مهم می باشد.
  • شکل دوربین مداربسته مورد نظر شما چگونه باشد. بصورت سقفی و یا بصورت صنعتی و...
  • آیا دوربین مدار بسته مورد نیاز شما ، باسیم باید باشد یا بیسیم (وایرلس) ؟ این مورد نیز در قیمت و کیفیت دوربین فاکتور مهمی است.
  • آیا دوربین مورد نیاز شما دوربین دیجیتال IP باشد و یا دوربین آنالوگ. تفاوت این دو نوع دوربین در مقالات دیگر بررسی شده است.
  • آیا دوربین با لنز ثابت باشد یا لنز متحرک (وریفوکال) ؟ منظور این است که اگر نیاز شما بگونه ای است که نیاز دارید تصویر مربوطه زوم یا بزرگنمایی شده و یا قابلیت چرخش به طرفین داشته باشد باید دوربین با این مشخصات بخرید.