معنی POE و ONVIF در دوربین مدار بسته تحت شبکه آی پی IP

شروع موضوع توسط startdoor ‏5 می 2017 در انجمن آموزش نصب دوربین مدار بسته

  1. startdoor

    startdoor نصب درب اتوماتیک یک تخصص است

    دوستان حتما دوربین آی پی یا دوربین تحت شبکه آشنایی دارید ولی حتما در جاهای مختلف دو کلمه POE و ONVIF را در مورد دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP شنیده اید. در اینجا قصد داریم در مورد این عبارات توضیحاتی بدهیم. البته توضیحات خود دوربین آی پی را در مبحث آموزش نصب دوربین مدار بسته و همچنین در مباحث آموزش نصب دوربین تحت شبکه IP می توانید پیدا کنید چون ما در اینجا فقط میخواهیم در مورد آن دو کلمه فوق توضیح بدهیم:

    دوربین مدار بسته تحت شبکه POE : کلمه POE مخفف عبارت Power on Ethernet یا به اصطلاح تغذیه از شبکه است یعنی دوربین مدار بسته POE نیازی به آداپتور و کابل برق ندارد و برق خود را مستقیما از ولتاژ جاری در کابل شبکه دریافت می کند. در واقع با این دوربین ها دیگر نیازی به کابل کشی زیاد برای آداپتور و برق رسانی به دوربین آی پی ندارید و فقط همان کابل شبکه کافی است. البته قیمت این دوربین ها بالاتر است. البته این نکته را هم باید در نظر بگیرید که برای استفاده از این دوربین ها در شبکه باید حتما هاب سوئیچ شبکه شما هم POE باشد که این خود نیز دارای هزینه اضافی است.

    معنی کلمه ONVIF در دوربین مدار بسته تحت شبکه IP : واژه ONVIF مخفف Open Network Video Interface Forum می باشد و به معنی انجمن ارتباط باز ویدئویی شبکه می باشد و در واقع یک پروتکل یا زبان ارتباطی برای دوربین های مدار بسته تحت شبکه است و در واقع دوربین های مدار بسته آی پی طبق این استاندارد می توانند با شبکه ارتباط برقرار نمایند.