محاسبه و اندازه گیری شیشه سکوریت برای درب اتوماتیک شیشه ای

شروع موضوع توسط startdoor ‏11 آوریل 2017 در انجمن آموزش نصب درب شیشه ای بانکی

 1. startdoor

  startdoor نصب درب اتوماتیک یک تخصص است

  همانطور که می دانید در نصب درب اتوماتیک شیشه ای یکی از مهمترین بخش های کار ، مرحله محاسبات و اندازه گیری شیشه سکوریت درب شیشه ای است البته در پست های دیگه در مورد نحوه اندازه گیری عرض و ارتفاع درب ها یا لته ها و اندازه گیری آهنکشی و ریل و دیگر بخش ها صحبت کردیم. فلذا برای سفارش و خرید شیشه سکوریت درب شیشه ای نیز باید بدانید که عرض و ارتفاع درب و شیشه سکوریت باید چه اندازه باشد و چطور محاسبه شود و در واقع اندازه گیری شیشه سکوریت یک سری استانداردها دارد که باید حتما رعایت شود تا شیشه سکوریت بدرستی برشکاری شده و مشکلی برای نصب درب شیشه ای پیش نیاید البته در مباحث آموزش نصب درب شیشه ای نیز به این موارد پرداخته می شود.

  البته باید بدانید که هر درب یا لته دارای قاب فلزی (فریم فلزی) است که به شکل مستطیل است و به ضلع با و پایین آن اصطلاحا کفی درب یا کفی لته و به ضلع چپ و راست آن اصطلاحا بغلی درب می گویند.

  محاسبه ارتفاع شیشه سکوریت:
  برای محاسبه ارتفاع شیشه سکوریت درب شیشه ای باید بدانید که شیشه طبیعتا به اندازه 1 سانتی متر در کفی های بالا و پایین قاب فلزی باید فرو رود بنابراین 2 سانتی متر بطور مجموع از بالا و پایین شیشه در کفی های قاب فلزی درب یا لته است که به این اندازه نشست در کفی ها گوییم. بهمین صورت برای نشست شیشه در بغلی های قاب فلزی هم در کل 2 سانتی متر فضای عرض شیشه نیز لازم است یعنی به میزان 2 سانتی متر فضای نشست در بغلی ها نیز داریم.
  با توجه به این موارد اندازه گیری شیشه سکوریت درب اتوماتیک شیشه ای بشرح زیر است:

  ارتفاع شیشه سکوریت: ارتفاع قاب فلزی - منهای دو برابر ارتفاع کفی قاب فلزی و سپس جواب کل + بعلاوه 2 سانتی متر اندازه نشست شیشه در کفی ها
  عرض شیشه سکوریت: عرض قاب فلزی - منهای دو برابر عرض بغلی قاب فلزی و سپس جواب کل + بعلاوه 2 سانتی متر اندازه نشست شیشه در بغلی ها
   
  آخرین ویرایش: ‏11 آوریل 2017