انواع دوربین مداربسته تحت شبکه آی پی IP

شروع موضوع توسط startdoor ‏5 می 2017 در انجمن آموزش نصب دوربین مدار بسته

 1. startdoor

  startdoor نصب درب اتوماتیک یک تخصص است

  قطعا با دوربین آی پی یا دوربین تحت شبکه آشنایی دارید ولی برای دوستانی که آشنایی کمتری دارند باید عرض کنیم که دوربین مدار بسته تحت شبکه IP یا دوربین دیجیتال IP نوعی از دوربین مدار بسته است که مثل دوربینهای مدار بسته عادی آنالوگ نیازی به DVR نداشته و مستقیما می تواند به شبکه کامپیوتری شما متصل شود و توسط آی پی کار می کند و یک آی پی در شبکه عددی مثل 192.168.1.25 می باشد. برای آشنایی بیشتر می توانید بیشتر در مورد آموزش نصب دوربین مدار بسته جستجو نمایید. البته مباحث آموزش نصب دوربین مدار بسته شبکه IP نیز مفید می باشد.
  دوربین های تحت شبکه آی پی IP دارای انواع مختلفی هستند البته این انواع بیشتر به نوع شکل ظاهری و امکانات برمیگردد و در حالت کلی همگی از ساختار آی پی پیروی می کنند. انواع کلی دوربین مدار بسته شبکه بشرح زیر است:

  • دوربین های تحت شبکه صنعتی IP Camera: دوربین های مدار بسته تحت شبکه صنعتی مشابه دوربین های دیگر دوربین هایی هستند که در فضای بیرون OutDoor می توانند براحتی استفاده شوند.
  • دوربین های تحت شبکه دام Dome IP Camera: دوربین های مدار بسته دام به شکل نیم دایره می باشند که قطعا برای استفاده در محیط داخلی Indoor مانند محیط های تجاری، اداری یا مسکونی می باشند.
  • دوربین های تحت شبکه دید در شب IR IP Camera: همانطور که از نام این نوع پیداست این نوع دوربین ها قابلیت دید در شب را دارند.
  • دوربین های شبکه باکس BOX IP Camera: دوربین های مدار بسته آی پی باکس بیشتر برای اماکن تجاری مثل بانک و اداره استفاده می شود زیرا دارای لنز وریفوکال Varifocal و قابل تنظیم زوم ZOOM می باشند.
  • دوربین های مدار بسته تحت شبکه مینیاتوری (مخفی): دوربین مدار بسته بسیار کوچک که براحتی در هر مکانی قابل نصب می باشند و قابل دیدن نیستند.
  • دوربین های تحت شبکه PTZ : دوربین های آی پی PTZ به دوربین های مدار بسته ای اطلاق می شود که لنز آنها قابل حرکت اتوماتیک به اطراف می باشد و طبیعتا از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند.
  • دوربین های شبکه بی سیم WireLess IP Camera : این دوربین های مدار بسته IP همانطور که از نام آنها پیداست بیسیم هستند و بصورت Wireless کار می کنند و قیمت بالایی نیز دارند.