بخش های کلی کولر گازی اسپلیت چیست ؟


کولرهای گازی(اسپلیت) از هرنوع و مدلی که باشند از دو قسمت الکتریکی و مکانیکی ساخته شده اند.
1- اجزاء الکتریکی: شامل سیم های رابط ، کمپرسور، خازن (کاپاسیتور) ، اورلود ،  ترموستات ، کلیدچند وضعیتی(کلید فن) ، کلید اصلی کولر(تابلو برق) می باشد...
2- اجزاء مکانیکی: شامل قطعاتی مانند کمپرسور، کندانسور(رادیاتور) ، اواپریتور ، فیلتر(درایر) ، پروانه کندانسور ،  پروانه اواپریتور ، لوله کاپیلاری(لوله مویی) ، سینی زیر کولر ، خروجی هوا ، فیلترخروجی هوا.

در کولرهای گازی دو تکه, کمپرسور و کندانسور در واحدی به نام یونیت خارجی تعبیه شده اند که این واحد درخارج از ساختمان نصب می شود. این مدل از کولرهای گازی دارای دستگاه کنترل از راه دور می باشند. هوا در جهت ورود به محیط کار یا منزل از دریچه مخصوص که به خروجی هوا معروف است می گذرد. به منظور جلوگیری از پخش گرد و غبار به داخل محیط, پشت خروجی هوا از فیلتر استفاده می شود. مدل های پیشرفته کولر گازی به فیلترهای پلاسما مجهز می باشند که خاصیت ضد آلرژی, ضد آنفولانزا, ضد باکتری و ضد بو دارند. در برخی مدل ها توسط غبار روب پلاسما تا بیش از ۹۵ درصد ذرات آلاینده , دود وگرد و خاک جمع آوری شده وبا استفاده از فیلتر نانو و یک کاتالیست توری بوهای نامطبوع و باکتری های موجود در هوا از بین می روند. همچنین برخی مدل های موجود در بازار به واحد مجزای یون ساز مجهز می باشند که با تزریق هوای یونیزه شده به داخل اتاق , احساس نشاط وخوشی بعداز رعد و برق و باران بهاری را برای استفاده کننده به ارمغان می آورد.


آموزش نصب و تعمیرات کولر گازی اسپلیت
ساختار کولر گازی چگونه است؟
نحوه کار کولر گازی
اجزای مکانیکی کولر گازی
اجزای الکتریکی کولر گازی
معرفی انواع کمپرسور
نحوه سرما سازی در کولر گازی
مراحل نصب کولر گازی اسپلیت
ترانسفورماتور کولر گازی چیست ؟
نحوه تست سلامت ترانسفورماتور کولر گازی اسپلیت

 
کلاس وِیژه آموزش یک روزه